Creathon

Młodzi, utalentowani uczniowie z trzech różnych państw spotkali się w Warszawie, aby wspólnie pracować nad innowacyjnym pomysłem na kampanię społeczną mającą na celu walkę z problemem dezinformacji wśród młodzieży.

Międzynarodowy Creathon pod nazwą "Empowering Truth: Teens in Digital World" odbył się 27 listopada 2023 r. w siedzibie Google Campus w Warszawie. Blisko 40 licealistów z Polski, Łotwy i Rumunii pracowało w mieszanych międzynarodowych grupach, w których wspólnie realizowali konkursowe zadanie. Młodzi ludzie, wcielając się w rolę agencji kreatywnej, opracowywali projekty skierowane do młodzieży, promujące walkę z dezinformacją. Jury miało trudne zadanie, gdyż wszystkie przedstawione pomysły były niezwykle ciekawe i dobrze wykonane.

Na podium znalazły się następujące zespoły:
Pierwsze miejsce: Olivia Żyliński (PL), Barbara Tyc (PL), Zuzanna Gawlik (PL), Cristea Andrei (PL), Maria Theodora Oprescu (RO), Anna Marija (LV).
Drugie miejsce: Zofia Tomalak (PL), Natalia Sołtysińska (PL), Magdalena Suwała, (PL) Adam Kwaliński (PL), Popa Maria (RO), Selīna Stanko (LV), Jānis Valdmanis (LV).
Trzecie miejsce: Klara Radomska (PL), Filip Kwaliński (PL), Adrianna Nowak (PL), Cozma George-Daniel (RO), Katrīna Rotenko (LV), Gabriels Kajs Tautkums (LV)

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem poziomu projektów oraz zaangażowania uczestników Creathonu.

Współpraca międzynarodowa pozwala z szerszej perspektywy spojrzeć na przeciwdziałanie problemom, które dotykają dzieci i młodzież podczas korzystania z internetu. Dzięki wymianie doświadczeń, młodzi uczestnicy Creathonu mogli rozwinąć swoją kreatywność i spożytkować ją w celu stworzenia jak najlepszej kampanii społecznej. Creathon stworzył przestrzeń do wysłuchania głosu młodego pokolenia, podzielenia się swoją perspektywą i spostrzeżeniami na temat akcji adresowanych do ich rówieśników.

Uczestnicy Creathonu byli wspierani przez mentorów zarówno z NASK, Latvian Internet Association, jak i z Save the Children Romania, a także trenerkę Ewę Tomczak z organizacji Design Thinking w szkole.

Zobacz szczegółową Politykę Prywatności

Wymagane

Statystyczne
Anonimowe statystyki odwiedzin strony oraz zachowania użytkownika