Prelegenci

Adam Marczyński

Adam Marczyński

Zastępca Dyrektora NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji

Adam Marczyński

Zastępca Dyrektora NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji

Adam jest doświadczonym menedżerem, członkiem zarządu oraz liderem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i innowacji, posiadającym ponad 30 lat doświadczenia w sektorach IT i finansowym. Obecnie pełni funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji w NASK, Narodowym Instytucie Badawczym w Polsce, gdzie nadzoruje Krajowe Centrum Reagowania na Incydenty Cybernetyczne (CERT Polska), Dyrektora Informatycznego (CIO), Dyrektora Bezpieczeństwa Informacji (CISO). Jego misją jest zwiększenie bezpieczeństwa i odporności polskiej cyberprzestrzeni na zagrożenia cybernetyczne.
zamknij
Małgorzata Kiełkiewicz

Małgorzata Kiełkiewicz

Dyrektorka Creative Europe Desk Polska

Małgorzata Kiełkiewicz

Dyrektorka Creative Europe Desk Polska

Dyrektorka Creative Europe Desk Polska, Kierowniczka Wydziału Programów Europejskich w Instytucie Adama Mickiewicza. Absolwentka studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując przy produkcji i postprodukcji filmów i spotów reklamowych w Central Productions, Orka i OTO Studio Filmowe oraz w The Chimney Pot jako szefowa produkcji. Od 2006 roku związana z programem MEDIA, a od 2014 roku po połączeniu programów unijnych MEDIA i Kultura z programem Kreatywna Europa. W latach 2014 – 2020 również Kierowniczka Punktu Kontaktowego „Europa dla obywateli”. Ekspertka w programach Ministra KiDN.
zamknij
Julia Piechna

Julia Piechna

NASK

Julia Piechna

NASK

Pracuje w Dziale Profilaktyki Cyberzagrożeń w NASK, gdzie kieruje Zespołem Projektów Społecznych i Współpracy Międzynarodowej. W swojej pracy zdobyła doświadczenie w organizacji szeregu konferencji i szkoleń poświęconych tematyce bezpieczeństwa dzieci online, tworzeniu programów edukacyjnych oraz prowadzeniu kampanii medialnych. Od 2022 r. kieruje projektem „Make it clear – educating young people against disinformation online” realizowanym w ramach programu Komisji Europejskiej „Creative Europe”. W 2020 r. została uwzględniona w „Liście 100 osób, które przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce”. Jest absolwentką psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS oraz studiów podyplomowych CSR Strategia Odpowiedzialnego Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego.
zamknij
Claudia Oprescu

Claudia Oprescu

Save the Children, Rumunia

Claudia Oprescu

Save the Children, Rumunia

Claudia Oprescu posiada dyplom z psychologii i nauk o wychowaniu, tytuł magistra w zakresie zarządzania edukacją oraz tytuł doktora na Wydziale Inżynierii i Zarządzania Systemami Technologicznymi na Politechnice w Bukareszcie. Obecnie pełni funkcję kierowniczki projektu w Save the Children Rumunia, gdzie wykorzystuje ponad 15-letnie doświadczenie w komunikacji menedżerskiej, a także 7-letnie zaangażowanie w edukację uniwersytecką. Jej doświadczenie zawodowo pozwoliło na rozwinięcie umiejętności menedżerskich w zakresie koordynacji projektów, przywództwa i planowania strategicznego, szczególnie w kontekście organizacji non-profit skupiających się na inicjatywach związanych z opieką nad dziećmi i edukacją. Osiągnięcia akademickie Claudii i zróżnicowany staż zawodowy odzwierciedlają jej zaangażowanie we wprowadzanie znaczących zmian i wspieranie rozwoju edukacyjnego w społecznościach.
zamknij
Jacek Pyżalski

Jacek Pyżalski

prof. UAM dr hab., Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jacek Pyżalski

prof. UAM dr hab., Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Profesor na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pomysłodawca, kierownik i wykonawca ponad sześćdziesięciu międzynarodowych i krajowych projektów badawczych, w tym prestiżowych projektów międzynarodowych tj. ECIP, EU Kids Online, ySkills (Horyzont 2020), Lights4Violence (Horyzont 2020). Reprezentant Polski w czterech akcjach COST Europejskiej Fundacji Nauki. Autor licznych publikacji, w tym pierwszej na polskim rynku monografii naukowej dotyczącej cyberprzemocy. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej. Członek Rady Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz rady programowej Fundacji Orange. Członek Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Członek Zespołu ds. Zespołu ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom Behawioralnym w Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz członek Rady Naukowej Holistic Think Tank. Wielokrotnie nagradzany za działalność naukową, m. in. nagrodą im. prof. Tomasza Hofmokla w kategorii „Społeczeństwo Informacyjne” (NASK), nagrodą na Nagroda na stulecie UAM Doskonałość w nauce -użyteczność w praktyce). Czterokrotnie na liście 100 osób, które przyczyniły się do rozwoju kompetencji cyfrowej w Polsce decyzją Kapituły Polskiego Szerokiego Porozumienia na Rzecz Rozpowszechnienia Umiejętności Cyfrowych (obecnie na Liście Honorowej). Pomysłodawca i redaktor pierwszego w Polsce podręcznika do kryzysowej edukacji zdalnej, pt. Edukacja w czasach pandemii wirusa COVID-19. Z dystansem o tym, co robimy obecnie jako nauczyciele.
zamknij
Ileana Rotaru

Ileana Rotaru

Profesor nadzwyczajny dr hab. Uniwersytetu Zachodniego w Timisoarze, Rumunia

Ileana Rotaru

Profesor nadzwyczajny dr hab. Uniwersytetu Zachodniego w Timisoarze, Rumunia

Doktor nauk humanistycznych, jest adiunktem na Uniwersytecie Zachodnim w Timișoarze, w Rumunii (Wydział Filozofii i Nauk o Komunikacji). Jej badania koncentrują się na wielodyscyplinarnym polu nauk o komunikacji: dzieciach/młodzieży i mediach, wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych, wpływie internetu i nierównościach cyfrowych, fałszywych informacjach, społecznościach wirtualnych i tożsamości kulturowej w wieloetnicznych środowiskach społecznych, szczególnie Romów, obywatelstwie cyfrowym i edukacji medialnej. Jej najnowsze badania i publikacje skupiają się na antycyganizmie i nienawiści online oraz politykach edukacyjnych dotyczących edukacji medialnej w Rumunii. Jest ekspertką stowarzyszoną dla rumuńskiego oddziału Save the Children, ERGO (European Roma Grassroots Organization), starszą ekspertką dla Centrum Nowej Strategii w Rumunii (w zakresie wojny hybrydowej i dezinformacji) oraz niezależną ekspertką dla kilku innych krajowych i międzynarodowych organizacji pozarządowych. Jest członkniom ECREA i ekspertką w Komisji Specjalnej Ministerstwa Edukacji Rumunii ds. programów stałego doskonalenia nauczycieli. ID ORCID: http://orcid.org/0000-0002-8853-7050.
zamknij
Anita Veckalne

Anita Veckalne

Latvian Internet Association, Łotwa

Anita Veckalne

Latvian Internet Association, Łotwa

Posiada tytuł licencjata w dziedzinie nauk o komunikacji i dziennikarstwa, od 2021 roku jest członkinią Łotewskiego Centrum Bezpiecznego Internetu, gdzie pełni rolę koordynatorki Panelu Młodzieżowego i Programu Ambasadorskiego. Anita prowadzi warsztaty na temat bezpieczeństwa w internecie oraz umiejętności medialnych w szkołach dla dzieci, nastolatków i ich rodziców. Od 2021 roku Anita prowadzi również zajęcia online z zakresu edukacji medialnej, zasobów internetowych oraz bezpieczeństwa w internecie dla pracowników samorządowych, nauczycieli oraz osób starszych w Łotewskim Centrum Szkoleniowym Samorządów. W 2020 roku ukończyła Program Szkoleniowy IREX Baltic Youth Media Literacy Coach. Dodatkowo, w 2022 roku odbyła staż w dziennikarstwie śledczym w Bałtyckim Centrum Dziennikarstwa Śledczego "Re:Baltica".
zamknij
Zuzanna Karcz

Zuzanna Karcz

Fundacja OFF school

Zuzanna Karcz

Fundacja OFF school

Aktywistka na rzecz edukacji obywatelskiej, antydyskryminacyjnej i klimatycznej. Działa na rzecz wzmacniania podmiotowości i widoczności młodych osób i innych grup dyskryminowanych w procesach decyzyjnych. Współtwórczyni Domu Spokojnej Młodości, członkini zarządu Fundacji OFF school. Studentka globalnego biznesu, finansów i zarządzania (Governance) w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Kuratorka Forum Przyszłości Kultury Teatru Powszechnego w Warszawie. Członkini Rady Programowej Open Eyes Economy Summit. 
zamknij
Zuzanna Gawlik

Zuzanna Gawlik

Panelistka z Polski

Zuzanna Gawlik

Panelistka z Polski

Zuzia, 17-letnia uczennica szkoły średniej z Radomia, łączy swoje osobiste zainteresowania filozofią i harcerstwem z doświadczeniem w promowaniu świadomości medialnej, co nadaje jej wyjątkową perspektywę na skuteczną edukację medialną.

Jest członkinią młodzieżowego panelu doradczego przy Safer Internet Poland. Zuzia jest laureatką konkursu Creathon 2023, gdzie wspólnie z międzynarodową grupą stworzyła pomysł na innowacyjną kampanię medialną przeciwko dezinformacji kierowaną do młodzieży.

Dodatkowo, udział w spotkaniach szkoleniowych INSAFE/INHOPE jako reprezentantka panelu młodzieżowego poszerzył jej zrozumienie bezpieczeństwa online i edukacji medialnej z globalnej perspektywy, wzbogacając jej wysiłki w dziedzinie obrony tej sprawy.
zamknij
Ella	Hermansone

Ella Hermansone

Panelistka z Łotwy

Ella Hermansone

Panelistka z Łotwy

Uczennica Liceum Francuskiego w Rydze, zaangażowana w panel młodzieżowy przy Centrum Bezpiecznego Internetu Łotwy. Od marca 2022 roku prowadzi zajęcia z edukacji medialnej dla różnych grup wiekowych, skupiając się głównie na temacie dezinformacji. W ramach projektów szkolnych zaproponowała inicjatywę wprowadzenia edukacji medialnej do systemu edukacyjnego, zdając sobie sprawę z codziennego korzystania młodzieży z mediów społecznościowych i potrzeby zrozumienia ich funkcjonowania oraz odpowiedniego zachowania się w sieci. Działalność w panelu młodzieżowym dała Ellie fantastyczną możliwość uczestnictwa w międzynarodowych projektach. W listopadzie 2023 roku brała udział w wydarzeniu, podczas którego wspólnie z młodzieżą z Rumunii i Polski tworzyła projekt kampanii medialnej na temat walki z dezinformacją. W połowie kwietnia była liderką na Forum DigiSafe 2024, gdzie prowadziła dyskusje przy okrągłym stole na temat nieodpowiednich i nielegalnych treści w internecie. Wzięła także udział w panelowej dyskusji na temat doświadczeń młodzieży z internetem.
zamknij
Namejs	Valters

Namejs Valters

Panelista z Łotwy

Namejs Valters

Panelista z Łotwy

17-letni mieszkaniec urokliwej Łotwy, ceniący piękno natury, które doskonale współgra z jego miłością do muzyki. Bez względu na to, czy to spokojne lasy czy rytmiczne fale Bałtyku, znajduje inspirację w otaczającym go świecie przyrody. Pasjonuje się fotografią i obecnie uczęszcza na kursy, aby stać się profesjonalnym fotografem. Jego zainteresowania nie kończą się na fotografii. Namejs interesuje się także zagadnieniami z zakresu informatyki, takimi jak programowanie, projektowanie stron internetowych, tworzenie dzieł sztuki cyfrowej, a także eksplorowanie nowych technologii i innowacji. Miał również okazję dzielić się swoją wiedzą i uczyć młodych ludzi na temat bezpieczeństwa w internecie i mediach społecznościowych. Kiedy odpoczywa od cyfrowego i naturalnego świata, lubi czytać i zagłębiać się w książki, które poszerzają jego zrozumienie świata. Zwierzęta również mają szczególne miejsce w jego sercu, zwłaszcza jego dwa koty i psy.
zamknij
Rîcă Oana-Maria

Rîcă Oana-Maria

Panelistka z Rumunii

Rîcă Oana-Maria

Panelistka z Rumunii

Rîcă Oana-Maria, panelistka z Rumunii, opisuje siebie jako cichą i spokojną osobę gotową wyjść ze swojej strefy komfortu, aby aktywnie dyskutować i dzielić się opiniami na tematy dla niej istotne. Podkreśla, że dla niej ważniejszy jest nie sam prestiż dyplomów czy medali, lecz sama podróż do celu oraz nieustanny rozwój. Rîcă opisuje się jako osobę otwartą, nieustannie zaciekawioną światem i gotową wchłonąć jak najwięcej wiedzy.
 
zamknij
Tandara Iuliana

Tandara Iuliana

Panelistka z Rumunii

Tandara Iuliana

Panelistka z Rumunii

Tandara Iuliana, pochodząca z Rumunii, opisuje siebie jako osobę ambitną, otwartą i odpowiedzialną. Dzięki doskonałym umiejętnościom komunikacyjnym oraz proaktywnemu podejściu, entuzjastycznie i z determinacją podejmuje się nowych wyzwań. Jest aktywną członkinią doradczego panelu młodzieżowego przy Save the Children Romania. Uważa, że Internet i media społecznościowe odmieniły sposób, w jaki młodzi ludzie zdobywają informacje. Podkreśla, że chociaż te platformy oferują ogromną ilość danych, mogą też być miejscem szerzenia dezinformacji. Z tego powodu uważa, że kluczowe jest posiadanie umiejętności krytycznej oceny mediów oraz zrozumienie świata cyfrowego.
zamknij
Liene Valdmane

Liene Valdmane

Latvian Internet Association, Łotwa

Liene Valdmane

Latvian Internet Association, Łotwa

Liene Valdmane, doktor nauk humanistycznych, ekspertka w dziedzinie edukacji medialnej, kierownik ds. edukacji w Centrum Bezpiecznego Internetu (Łotwa), autorka ponad 30  materiałów edukacyjnych, twórczyni programów edukacji medialnej na Łotwie, autorka materiałów edukacyjnych do projektu "Make It Clear".
zamknij
Renata Sidoruk

Renata Sidoruk

Nauczycielka biologii i konsultantka w OEIiZK

Renata Sidoruk

Nauczycielka biologii i konsultantka w OEIiZK

Absolwentka Akademii Podlaskiej w Siedlcach, nauczycielka biologii i konsultantka w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, w Pracowni Przedmiotów Przyrodniczych. Poprzez udział w różnorodnych szkoleniach oraz zgłębianie literatury pedagogicznej, dba o ciągłe doskonalenie jakości prowadzonych zajęć.
Kierując się mądrością Konfucjusza: „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam. Zaangażuj mnie, a zrozumiem”, stara się aktywizować swoich uczniów na różnych etapach rozwoju. Jest zdecydowaną entuzjastką wykorzystania technologii w procesie nauczania biologii oraz gorliwą promotorką projektów edukacyjnych, wierząc w ich zdolność do odkrywania i rozwijania talentów młodych umysłów.
Mówi, że wszelkie osiągnięcia zawodowe zawdzięcza współpracy z zaangażowanymi w edukację osobami: uczniami, rodzicami, kolegami po fachu oraz przedstawicielami instytucji edukacyjnych, którzy stanowią dla niej nieocenione źródło wsparcia i inspiracji.
zamknij
Ilze 	Šmate

Ilze Šmate

Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Pāle, Łotwa

Ilze Šmate

Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Pāle, Łotwa

Ilze Šmate, od 2016 roku dyrektorka Szkoły Podstawowej w Pāle na Łotwie, gdzie naucza w zakresie nauk przyrodniczych i społecznych w klasach piątych i szóstych. Jej kariera rozpoczęła się w Szkole Podstawowej w Sērmūkši w 1988 roku jako nauczycielki, a w 1998 roku awansowała na stanowisko dyrektorki tej szkoły. Posiada kwalifikacje do nauczania biologii i chemii, a w zeszłym roku zdobyła certyfikat nauczycielski w dziedzinie projektowania i technologii. Jest bardzo aktywna i zaangażowana w różnorodne projekty międzynarodowe i lokalne, w tym w projekty Nordplus, Erasmus (dawniej znane jako Comenius) oraz eTwinning. Od 2010 roku pełni funkcję ambasadorki eTwinning, a od 2013 roku również angażuje się jako ambasadorka Scientix (European Schoolnet). Od 2017 roku jest aktywną ambasadorką Łotewskiego Centrum Bezpiecznego Internetu. Z uwagi na jej rozległe zaangażowanie w projekty, narzędzia ICT oraz technologie, bezpieczeństwo internetowe odgrywa ważną rolę w jej pracy.
zamknij
Florina Cristea

Florina Cristea

Nauczycielka języka angielskiego w szkole średniej, Rumunia

Florina Cristea

Nauczycielka języka angielskiego w szkole średniej, Rumunia

Florina Cristea jest nauczycielką języka angielskiego w szkole średniej, której pasją jest literatura i język. Skutecznie angażuje swoich uczniów i uczennice za pomocą różnorodnych metod, tworząc wspierające środowisko w klasie, które rozwija kreatywność i krytyczne myślenie. Florina stara się zachęcać młodzież do aktywnego uczestnictwa, poprzez konstruktywne informacje zwrotne i zaszczepienie na całe życie miłość do nauki, która wykracza poza tradycyjne granice klasy. Uznając wyjątkowe potrzeby każdego ucznia i uczennicy, Florina odpowiednio dostosowuje swoje strategie nauczania, aby zapewnić młodzieży możliwość doskonalenia się i rozwijania jako biegli czytelnicy/ki, pisarze/ki i myśliciele/ki.
zamknij
Natalia Wójcicka

Natalia Wójcicka

NASK

Natalia Wójcicka

NASK

Natalia jest psycholożką pracują w Polskim Programie Bezpiecznego Internetu. Wspiera koordynację młodzieżowego panelu doradczego i jest aktywnie zaangażowana w projekt "Make It Clear", którego celem jest edukacja medialna.
zamknij

Ustawienia plików Cookie

Na naszych stronach używamy różnych technologii, by zoptymalizować Państwa doświadczenia online. Obok wymaganych plików cookie, które zapewniają funkcjonalność stron, należą do nich także technologie służące np. do anonimizacji analizy stron lub do wyświetlania ukierunkowanej reklamy. Korzystanie z nich jest dobrowolne i wymaga zgody. Zgodę można w każdej chwili wycofać ze skutkiem na przyszłość.
Zobacz szczegółową Politykę Prywatności



Wymagane
Sesyjne pliki Cookies wymagane do działania strony, przechowywane podczas wizyty na stronie, np zapamiętany wybór języka strony

Statystyczne
Anonimowe statystyki odwiedzin strony oraz zachowania użytkownika

Zewnętrzne
Pliki Cookies od zewnętrznych dostawców usług takich jak filmy Youtube